Miejsca Satelickie // Satellites

 
WYBRALIŚMY MIEJSCA SATELICKIE BIG BOOK FESTIVAL

OD 4 CZERWCA WE WSZYSTKICH MIEJSCACH SATELICKICH MOŻNA OTRZYMAĆ BEZPŁATNY PROGRAM FESTIWALU.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA – ŁOMIANKI // UL. WIEJSKA 12A
W sobotę "Tu czytamy" - warsztaty z książką (godz. 13.30).

BOOKOFF // UL. PAŃSKA 3
Warsztat dla małych czytelników (niedziela 12.00-14.00). Barbara Dubus, fotografka i pisarka pokaże, jak twórczo zachować wspomnienia rodzinne. Dzieci stworzą fotograficzne książki z przyniesionych zdjęć. W sobotę i niedzielę książki Wydawnictwa Wytwórnia można kupić 10% taniej na hasło: Big Book Festival. Zapisy: sylwiawisniewska@wytwornia.com .

BULLERBYN // UL. CHMIELNA 10
Urokliwa księgarnia zaprasza w sobotę do kupowania książek z 12% rabatem na hasło "Big Book Festival". Zniżka obejmuje wszystkie śliczne książki dla małych czytelników. Sobota-niedziela: 10.00-19.00

CAFE KAFKA // UL. OBOŹNA 3
Przez cały weekend literackie menu oraz sprzedaż tańszych tytułów ocalałych z przemiału. A w niedzielę Book Swap Party - drugie życie książki. Przynieś od 1 do 10 tomów, koniecznie w dobrym stanie, i wymień na inne (godz. 12:00 - 16:00).

DOM KSIĄŻKI MDM // UL. PIĘKNA 31/37
Pobawmy się w Picassa - warsztaty twórcze i lekcja sztuki dla dzieci. Kolorowanki z dziełami, historie malarzy, książki grające i pluszowe (sobota, 11.00-12.00), a dla rodziców na hasło "Tyłem do przodu!" 10 % rabatu na książki dziecięce. W niedzielę nieczynne.

DWÓCH TAKICH // UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 11
Dwa kroki od głównych festiwalowych wydarzeń można: skosztować literackiego menu z 20% rabatem na hasło „Big Book”, dać upust wenie i pisać na witrynach albo wymieniać się książkami w plenerowej biblioteczce. Sobota-niedziela, 8.00-22.00

ENE-DUE CENTRUM JĘZYKOWE DLA DZIECI // UL. CHODKIEWICZA 8, EKO-PARK
Czytanie na śniadanie - nauka podstaw hiszpańskiego dla najmłodszych oraz wspólne czytanie z lektorami (sobota, 11.00). Dla dużych i małych wymienialnia książek - wielka roszada bajek przeczytanych na jeszcze nieznane. Przyjdź, wymień się i czytaj z dzieckiem.

GAZETA CAFE // UL. CZERSKA 8/10
Przez cały tydzień poprzedzający BBF (od 9 do 13.06) można tu zbierać siły do czytania i dyskutowania oraz znaleźć informacje o festiwalu.  Zaklęcie "Big Book" zapewnia kawę tańszą o 20%.

JAK WAM SIĘ PODOBA – SKLEP Z KSIĄŻKAMI // UL. WILCZA 71 (WEJŚCIE E. PLATER 4)
W sobotę dwaj pierwsi klienci, którzy podadzą hasło "Big Book Festival", otrzymają powieść w języku angielskim. W czasie całego festiwalu literatura piękna anglojęzyczna na hasło BBF 20 % taniej. A na profilu FB księgarni konkursy z pięknymi nagrodami.

KLUBOKAWIARNIA KICIA KOCIA  // UL. GARIBALDIEGO 5A
Spacer "Grochów literacki" śladami Białoszewskiego, Bieńczyka, Stachury (sobota, 14.00).Bazar Książki - giełda używanych książek, każdy może się wystawić, handlować i kupować (niedziela 14.00-18.00, bezpłatna rezerwacja stoisk: klubkiciakocia@gmail.com). Podczas BBF dostępny "Literacki alkohol" - zestaw drinków i trunków, które pijali bohaterowie Prusa, Cortazara, Pilcha i innych.

MIEJSCE SPOTKAŃ WARSZAWA // UL. DZIELNA 1
Zabaw się z Iwaszkiewiczem. W sobotę warsztat zawiłości dykcyjno - emisyjnych "Sława Jarosława rosła" (dorośli, 15.30-17.00). W niedzielę „Bajkoterapia” z wykorzystaniem pacynek (dzieci, 11.00-13.00) oraz granie do utworów, czyli muzyczne improwizacje i wspólne udźwiękowienie tekstów (wszyscy, 14.00-16.00). Informacje i zapisy: miejscespotkanwarszawa@gmail.com

MILEK DESIGN – SALONY FRYZJERSKIE // UL. HOŻA 40 & PL. DĄBROWSKIEGO 7
Na tydzień przed BBF salony przejdą literacką metamorfozę. Czytanie dodaje urody, dlatego w sobotę czas farbowania i strzyżenia umilą książki ze specjalnych biblioteczek. A na profilu FB okazja do wygrania słynnych tytułów.

MiTo art.café.books // UL. WARYŃSKIEGO 28
"Czytanie w ciemnościach" -  każdy, początkujący i zawodowiec, może czytać na głos fragment własnej poezji lub prozy. Fachowe jury zapewni komentarze na gorąco (sobota i niedziela godz. 20.00, poziom - 1. Zgłoszenia: piotr.rosol@mito.art.pl). Podczas BBF na hasło "Tyłem do przodu!" 10 % zniżki na książki, pisma, napoje i jedzenie. A w głośnikach oprócz muzyki - audiobooki. 

PAŃSTWOMIASTO // UL. ANDERSA 29
Beatnicy - buntownicy. Dlaczego hipsterzy chcą być tacy jak oni? Dyskusja i pokaz filmu (sobota, 18.00). Do kupienia kontrkulturowe książki, do podziwiania - nonszalancki streetwear miejskich projektantów. Podczas BBF w barze specjalne beatnikowe drinki. Hasło "HOBO" gwarantuje zniżkę.

RELAX CAFE BAR // UL. ZŁOTA 8
W samym środku miasta relaksuj się przy posiłkach inspirowanych treścią  powieści, a także z kawą o 10% tańszą dzięki hasłu: "Big Book Festival". Przynieś książkę na wymianę.

RESORT // UL. BIELAŃSKA 1
W literackiej aranżacji lokalu wszyscy miłośnicy czytania z przekąską i popitką mogą podczas festiwalu liczyć na 10% rabat na hasło „Big Book”..

SOOJKA.PL // UL. WARSZAWSKA 160, ŁOMIANKI

Sobotnia seria atrakcji: 0 11.00 "Poranny trening" dla dzieci i rodziców - ćwiczenia z oddychania i głośne czytanie. O 12.00 współtworzone przez dzieci i młodych aktorów przedstawienie muzyczne "Czerwony Kapturek". O 13.00 "Książka do zabawy" - wykład dla dorosłych i atrakcje dla dzieci. O 16.00 "Inżynieria papieru", czyli warsztaty dla dzieci 6+. A w niedzielę "Najlepszy przyjaciel - książka", czyli dzieci opowiadają o swoich najukochańszych lekturach  (11.00) oraz wspólne słuchanie "Dudy i wielkiej przygody", podczas którego dzieci ilustrują opowiadania (godz. 12.00). Zapraszają soojka.pl i EduArt.

STRYCH NA WRÓBLE // UL. CHMIELNA 73
Zadanie dla ambitnych. Trzygodzinny warsztat pisarski - podstawy tworzenia prozy, reguły budowania narracji i ubieranie koncepcji w słowa. Każdy może spróbować. Zmęczonych wesprze kawa i dobra atmosfera strychu. Na warsztaty zaprasza "Maszyna do pisania". Sobota, 12.00-15.00 Zapisy: maszyna@maszynadopisania.pl. UWAGA: WYCZERPALIŚMY JUŻ PULĘ ZAPISÓW. 

ŚWIETLICA // UL. MARSZAŁKOWSKA 17
Wybierajcie literackie drinki z 20% rabatem na hasło "Big Book Festival". Spróbujcie potraw z inspirowanego książkami menu. Korzystajcie z wymiennika książek znanych na nieznane i odprężcie się w czytelni. Sobota-niedziela 12.00-01.00

TARABUK // UL. BROWARNA 6
Najpierw "Sztuka antypozytywizmu" - spotkanie z redaktorami "Czerwonego kapturka", "Dziurawych skarpet" oraz "Krzywo z mostu". A jakby tego było mało, nastąpi także praktyczny wykład "Nauka potykania się". Niedziela, 19.00. Zapisy: tarabuk@tarabuk.pl.

U KRAWCA CAFE // UL. SIENNICKA 3
Warto przyjść z książką. Będzie ją można wymienić na kawę lub inną literacką pozycję z kawiarnianej biblioteczki. Sobota-niedziela, 10.30-21.00

WILSON // UL. FELIŃSKIEGO 37
„Żoliborz mniej pije od innych dzielnic, mieszka i ubiera się mniej modnie niż, dajmy na to, Saska Kępa, czyta więcej niż Mokotów czy Śródmieście, żoliborskie szkoły mają swój własny społecznikowsko-laicki charakter”. Fragmenty utworów i filmy Kazimierza Brandysa na ścianach i tablicach. W autorskim menu na weekend: „Drewniany koń”, "Pomysł", "Rondo”. Wspólne tworzenie Big Book of Brandys. Do jedzenia utwór w prezencie. Sobota-niedziela, 8.00-20.00

ZNAJOMI ZNAJOMYCH // UL. WILCZA 58 A
Dwa popołudnia "W oparach" literackiej wyobraźni oraz sensów ukrytych między słowami. Aranżacja i instalacja świetlna w sali kinowej, specjalne seanse i ściana poezji. A w niedzielę o 16.00 spotkanie z wierszami Aleksandry Bieńkowskiej. To dla duszy. Dla ciała literacki deser z 50% rabatem na hasło: "Big Book".