Nie przegap // highlights & news

"Czytanie na wysokościach"

Szanowni Państwo, 
Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się zapowiadane przez Big Book Festival "Czytanie na wysokościach" (6 września, godz. 15.00, XXX piętro PKiN).
Dziękujemy za zainteresowanie, zapraszamy na pozostałe atrakcje Warszawa jest Trendy, a także już wkrótce na inne wydarzenia pod szyldem Big Book Festival. 

Przypominamy, co działo się podczas Big Book Festival 2014

Zapraszamy do oglądania i słuchania rejestracji wybranych wydarzeń festiwalowych.
Tutaj znajdziecie:

Wideo z wykładu Stevena Poole'a o słowach w internecie: FACEPALM: THE JOYS OF WEBSPEAK (35 min., jęz. angielski)
https://www.youtube.com/watch?v=TmBxcKTruRA&feature=youtu.be

Audio z wykładu Tomasa Sedlacka o gospodarce: ECONOMICS OF GOOD AND EVIL. (72 min, jęz. angielski)
http://www.mixcloud.com/tag/big-book-festival/

Wideo z debaty Homo Economicus. Debatują: Balcerowicz, Sedláček, Poole. (81 min. jęz. angielski i jęz. polski)
https://www.youtube.com/watch?v=s556IoN0Gf8

Wideo z debaty PAŃSTWO TO JA. Debatują: Templin, Worth, Bodnar, Szułdrzyński (90 min. j.polski i jęz. angielski)
https://www.youtube.com/watch?v=gJP73fsdGNU

 

 

 

Wielkie gwiazdy czytają na Big Book Festival

Ogłaszamy program maratonu literackiego: Iwaszkiewicza Sprawy Osobiste! Wielkie nazwiska, zaskakujące duety, piękne interpretacje w przestrzeni miasta. Maraton potrwa sześć godzin. Udział w nim weźmie 19 gwiazd polskiego życia artystycznego i publicznego. W sobotę, 14 czerwca, od godz. 18.00 aż do północy, co pół godziny zmieniać się będą czytający i utwory. Aktorzy, reżyserzy, muzycy, politycy i dziennikarze zaprezentują utwory Jarosława Iwaszkiewicza. Wszystko to w niezwykłej scenerii pierwszych powojennych schodów ruchomych przy słynnej trasie W-Z w Warszawie.

Po szczegóły sięgnijcie tu:
http://bigbookfestival.wordpress.com

Dziękujemy za czytanie!

Druga edycja Big Book Festival odbyła się w dniach 14 i 15 czerwca. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział i pomogli ją zorganizować. Wspólnie stworzyliśmy 50 spotkań, przyjęliśmy 150 gości. Udział w festiwalu wzięło kilka tysięcy czytelników. Największym zainteresowaniem cieszyły się m.in. maraton literacki IWASZKIEWICZA SPRAWY OSOBISTE z udziałem sław, debata o wpływie wolnego rynku na relacje ludzi z udziałem Leszka Balcerowicza, Tomasa Sedlacka i Stevena Poole'a, spotkanie z norweskim pisarzem Karlem Ove Knausgardem, a także wizyty w domach i apartamentach pisarzy. Udało nam się pobić rekord świata w liczbie osób czytających razem na wolnym powietrzu - w Pasażu Wiecha czytały razem aż 282 osoby (przed rokiem było nas 164). A kto nie czyta, ten trąba! Do zobaczenia za rok!


 

SPOTKAĆ IWASZKIEWICZA. Nie-biografia.

Uwaga - premiera! Festiwalowi towarzyszy książka o jednym z najbardziej rozpracowanych, ale wciąż intrygujących i zaskakujących pisarzy XX wieku. Jarosław Iwaszkiewicz tu zostaje sportretowany jako "Stary" wyjadający słodycze w domowej kuchni, zabiegany autor wpadający na kawę do Czytelnika, zakochany mężczyzna, pan prezes i wrażliwy poeta. Mówią o nim w nowych wywiadach: córka Maria, przysposobiony syn Wiesław i wieloletnie gosposia domu w Stawisku - pani Zosia. O pisarzu, wbrew schematom, piszą badacze i krytycy młodego pokolenia. A do tego seria nieznanych listów o importowanych paltach, zagubionych żyletkach do golenia i innych ważnych sprawach. Premierowa prezentacja książki pod redakcją Anny Król podczas LITERACKIEGO RETRO-PIKNIKU 15 CZERWCA W STAWISKU. Po festiwalu trafi do księgarń. Czytajmy!

SZWEDZKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH. Sparing literacki

Tego jeszcze nie było. Jeśli myślisz, że nie umiesz mówić po szwedzku, udowodnimy, że jest inaczej. Zapraszamy na sparring literacki w pięknych ogrodach Ambasady Szwecji. Udział w słownym pojedynku biorą dwie drużyny amatorów pod opieką dwóch znakomitych tłumaczek. Pojedynek składa się z trzech rund i trzech różnych utworów. Zadanie tłumaczenia tekstów utrudnia nieubłaganie upływający czas. Zapisy trwają - każda z drużyn liczy tylko 10 zawodników! Spieszcie się więc: spotkania@big-book.pl Kibiców i obserwatorów zapraszamy w liczbie nieograniczonej.
SZWEDZKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH // ogród Ambasady Szwecji, ul. Bagatela 3 // sobota, 14 czerwca, godz. 16.00-17.30.

LITERACKI RETRO-PIKNIK W DOMU IWASZKIEWICZA NA STAWISKU

Cztery pokoje - sypialnia, gabinet, umieralnia, biblioteka. A w nich czterech ludzi, zdradzających sekrety życia Jarosława Iwaszkiewicza. Co opowie jego biograf? Co wyczytał z odręcznego pisma redaktor intymnych listów? Czego nigdy dotąd nie opowiedziała gosposia? W niedzielę, 15 czerwca od 12.00 do 15.00 w domu Iwaszkiewiczów na Stawisku cofamy czas. Gramy w krokieta, jemy ulubione ciasto pisarza, zaglądamy mu pod biurko. Zabawy towarzyskie, prywatne opowieści i wspomnienia wypełnią herbaciane popołudnie w stylu retro. Stroje z epoki mile widziane. Zapisy: spotkania@big-book.pl.
Uwaga: do Stawiska (Podkowa Leśna, ul. Gołębia 1) można dojechać bezpłatnie dzięki specjalnym biletom Big Book Festival. Bilety od 1 czerwca dostępne będą w Centrum festiwalowym w Pasażu Wiecha, a także do pobrania tu: http://bigbookfestival.pl/bbf_biletWKD_net.jpg
Weź bilet i jedź za darmo tą samą trasą, którą wielokrotnie odbywał sam Iwaszkiewicz!

NOWY ZWIASTUN I WALIZKA PEŁNA KSIĄŻEK. ZOBACZ!

Oto on! Nasz wzruszający i wstrząsający zwiastun festiwalowy 2014! W roli głównej: walizka. Statystują: Sylwia Chutnik, Jacek Hugo-Bader, Witold Gombrowicz i inni. A w wielkim finale - Sławomir Mrożek. To 30 sekund prawdziwej grozy! Obejrzyjcie, przeanalizujcie i rozwiążcie tajemnicę.

https://www.youtube.com/watch?v=S4acng5l6ds

Ogłaszamy zagadkowy konkurs. Pytanie brzmi: czyje są te nogi? Pierwszą prawidłową odpowiedź nagrodzimy ZABYTKOWĄ WALIZKĄ PEŁNĄ KSIĄŻEK! Piszcie na adres: biuro@big-book.pl. Partnerem konkursu jest Prószyński Media. Konkurs trwa do 9 czerwca, do północy!

Dorzuć swoje pięć groszy

Jak zmieniła się Polska po 1989 roku? Włącz się w tworzenie społecznej pamięci o transformacji i podziel się swoimi wspomnieniami. Czekamy na fotografie, skany pocztówek, zachowanych gazet, ulotek, listów do Świętego Mikołaja i innych skrarbów z ostatniej dekady PRL. Cyfrowe skany z domowych archiwów wysyłajcie na adres: tranzyt@big-book.pl. Włączymy je do interaktywnej wystawy Polska Od Nowa, którą 14 i 15 czerwca można oglądać w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. 

CAŁY TEN IWASZKIEWICZ

Zapraszamy na sześciogodzinny MARATON LITERACKI. Utwory Jarosława Iwaszkiewicza w przestrzeni miasta czytać będzie kilkunastu świetnych aktorów, muzyków i dziennikarzy. Na Stawisku, w dawnym domu autora, organizujemy LITERACKI RETROPIKNIK. Będzie można obejrzeć adaptacje filmowe prozy Iwaszkiewicza, wybór archiwalnych kronik filmowych z udziałem pisarza i kupić premierową, wydaną przez nas książkę „Spotkać Iwaszkiewicza”. 

1 2 >>